Workiary

Už žádné papírky,
excely a sdílené disky

Už je to 2 roky, co jezdíme do Švédska montovat solární panely. Současně tam pracuje několik týmů na různých místech, které nám musí reportovat svou práci. A protože papírky, excely a sdílené disky prostě nefungují, tak vzniklo Workiary – z potřeby neopakovat nudnou, ubíjející činnost stále dokola.

Proč jsme vznikli?

Aplikace Workiary vznikla z naší reálné potřeby. Potřebovali jsme reportovat našim zákazníkům, počítat hodiny zaměstnancům i spolupracovníkům, sdílet fotografie z probíhajících zakázek, mít přehled o průběhu zakázek a hlavně dát možnost zaměstnancům tyto informace nahrávat do systému odkudkoliv, kdykoliv a především jednoduše. Proces jsme tedy zautomatizovali a zjednodušili. Workiary teď šetří čas nejenom našich zaměstnanců, ale především ten náš, protože všechna data máme na jednom místě – přehledně a kompletně k dispozici.

Tým na stavbě

„Scratch the itch“

Američané mají úsloví „scratch the itch,“ což se dá volně přeložit jako „když vás něco svrbí, tak to poškrábejte.“ Zakladatelé startupů tím často vysvětlují, proč nabízejí svůj produkt či službu. Jednoduše vytvořili to, co jim osobně na trhu chybělo, a to je i náš příběh.

Před dvěma lety jsme založili společnost Swemont, se kterou jsme začali instalovat solární panely ve Švédsku. Pracovalo pro nás několik týmů, které se věnovaly menším i větším zakázkám napříč Švédskem. Každá zakázka musela být pro zákazníka kvalitně zdokumentována. V tu dobu pracovníci dělali průběžně zápisky o postupu prací i odpracovaných hodinách na papíry a fotili fotky do mobilů. V neděli (jediný volný den v týdnu) potom probíhala několikahodinová výměna zapsaných a nafocených informací. To bylo velice unavující a otravné nejenom pro zaměstnance, ale i pro nás.

Jak jistě tušíte, zaměstnanci zapomínali dělat zápisky v průběhu týdne – zapomínali si psát hodiny a fotit fotky. Případně své zápisky někde při práci poztráceli. Systém papírků, excelovských tabulek a sdílených disků prostě nefungoval. Spočítali jsme, že ročně strávíme přes sto hodin prací, která nepřináší žádnou hodnotu.

Zadal jsem proto požadavek svému bývalému kolegovi Lubošovi na vytvoření jednouché aplikace pro hlídání zakázek, docházky, fotek atd. Aplikaci jsme nasadili a efekt se dostavil téměř okamžitě. Nadšení jsme byli nejenom my, ale i naši zaměstnanci. Reálné využití nás s Lubošem natolik oslovilo, že jsme se rozhodli pokračovat ve vývoji, abychom tento skvělý nástroj mohli nabídnout všem, kterým může usnadnit práci. Tak vzniklo Workiary.

Šéf v terénu

V jednoduchosti je krása

Velmi mě těší, že nyní můžeme nabízet službu, kterou sami spokojeně využíváme každý den. Workiary přináší benefit dokonalé online orientace v zakázkách – popisy činností i fotky na jednom místě včetně odpracovaných hodiny všech zaměstnanců. Každý přitom vidí pouze ty informace, které potřebuje vidět (lze přidělovat různá práva). Například zaměstnanci si snadno v mobilu zkontrolují počet odpracovaných hodin za zakázku či datum „od do,“ případně během chvilky nahrají fotky do aktuální zakázky. Aplikace je přehledná a uživatelsky jednoduše ovladatelná, ale přesto umožňuje mít veškerá data na jednom místě, filtrovat je dle různých kritérií či exportovat do excelovských tabulek pro zákazníky.

Díky tomu se ještě více snižuje pracnost pro všechny, zvyšuje se pohodlí, transparentnost a vzájemná důvěra.

Tým na stavbě
Pracovník při práci

Zaujalo vás Workiary?

vykoušet zdarma

Věříme, že budete s Workiary slavit úspěch také.
Děkujeme za přízeň.